Wersja graficzna Kontrast: K1 K2 K3 K4 Rozmiar czcionki: A A+ A++

Z Controline zwalczamy pchły i kleszcze

Wspólnie z miesięcznikiem "Cztery łapy" nasze schronisko bierze udział w akcji marki Controline, mającej na celu pomoc podopiecznym schronisk w zabezpieczaniu ich przeciwko ektopasożytom czyli pchłom i kleszczom.

Kupując Controline dla swojego podopiecznego na czterech łapach, włączasz się do akcji.


Dzięki Tobie 800 psów i kotów ze schronisk otrzyma ochronę przeciw pchłom i kleszczom w sezonie wiosna/lato 2017.

Stosowanie preparatów na pchły, wszoły, kleszcze ale także na pasożyty wewnętrzne jak glisty czy tasiemce jest podstawowym działaniem profilaktycznym jakie stosujemy w schronisku. Każde zwierzę, które do nas przybywa od razu jest poddane takiemu działaniu a całe schronisko jest regularnie, kilka razy w roku odpchlane, odkleszczane i odrobaczane.

Te wszystkie małe stworzonka żerujące na zwierzęciu są bardzo niebezpieczne dla jego zdrowia i życia, poczynając od alergicznego zapalenia skóry, silnego świądu, poprzez anemię, która na skutek wyssania obfitej ilości krwi prowadzi do osłabienia a nawet śmierci zwierzęcia.

Pchły są żywicielami pośrednimi tasiemców a powikłania po ugryzieniu kleszcza mogą prowadzić do śmierci zwierzaka. Takie akcje, jaką prowadzi obecnie marka Controline, są bardzo potrzebne nie tylko w odniesienu do schronisk, gdzie w jednym miejscu jest duże skupisko zwierząt ale również w przypadku zwierząt domowych. Każdy kto kocha swego pupila powinien wiedzieć jakie zagrożenia dla zdrowia i życia zwierzaka niosą ze sobą te paskudne stworzonka.

W domu mam cztery koty i mimo że nie są wychodzące to profilaktycznie i regularnie stosuję u nich takie preparaty bo mam świadomość, że sam mogę przynieść niebezpieczeństwo do domu na rękach, butach czy ubraniu.

Przemysław Grządziel - Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach