Wersja graficzna Kontrast: K1 K2 K3 K4 Rozmiar czcionki: A A+ A++

Rogalina

Kategoria: Psy adoptowane > Rogalina

Data dodania: 2017-04-25. Suczka przywieziona do nas z Przeworska. Na razie trudno jej zrobić zdjęcie ponieważ jest badzo zestresowana miejscem, w którym się znalazła.

Przez pierwsze minuty słychać tylko warczenie dobiegające z budy.
Agresja? Nie, to strach i niepewność. Po kilku chwilach cierpliwości, "gadania do ściany" i próbie przekupstwa smakołykiem warczenie cichnie.

Widać nieśmiałą istotkę, która kierowana ciekawością postanawia jednak opuścić bezpieczną budę. A może kierowała nią nadzieja, że nie każdy człowiek jest zły?

I oto ona - nasza Rogalina :) Piękna, prawda?

Socjalizacja suni będzie wymagała pracy, ale obiecujemy że zrobimy wszystko aby za jakiś czas mogła szczęśliwie i bez strachu żyć w nowym, kochającym domu.

Rogalina dostała imię "na cześć" naszego Rogala, który przez pierwsze dni w schronisku zachowywał się bardzo podobnie :)

 

Aktualizacja 13.05.2017 r. :

Rogalina robi postępy. Była już na spacerze. Bardzo stresujące dla niej jest przejście przez schronisko, bo boi się psów. Do człowieka jest nastawiona pozytywnie. Mamy nadzieję, że już wkrótce pokona wszystkie swoje lęki. 

Aktualizacja 16.05.2017 r.:

Rogalina na wybiegu jest coraz odważniejsza. Uwielbia zabawy i psoty z człowiekiem ale innych piesków nadal się jeszcze troszkę boi.

 

Aktualizacja 20.05.2017:

Rogalina i jej postępy :)

Dziś wolontariuszki zabrały na spacer Rogalinę, do niedawna wycofaną i przerażoną sunię. Postanowiły, że towarzyszył będzie jej Lupus bo sunia zachowywała się tak, jakby bała się psów więc chciały to sprawdzić i jej pomóc.
Wydaje nam się, że jej strach wynika z tego, że w poprzednim domu nie miała kontaktu z psami i po prostu nie potrafi z nimi "rozmawiać", ale wszystkiego się nauczy bo dziś szło jej bardzo dobrze :)

Na początku delikatnie powąchała Lupusa i co jakiś czas nieśmiało starała się do niego podchodzić. Później były już podskoki, nurkowanie w trawie i inne popisy przed starszym kolegą :)
Ze stosunkiem do suczek jest trochę gorzej ale mamy nadzieję, że i to uda się wypracować.

Rogalina bardzo otworzyła się na ludzi, nie chowa się już w budzie, bardzo lubi być głaskana (to duża przyjemność bo ma wyjątkową, miękką sierść!) a zdarza jej się nawet podskoczyć i podarować całusa w ludzki nos ;)

Wierzymy, że wspólnie uda nam się "wyprowadzić ją na prostą" i znaleźć kochający dom, to młoda sunia (może mieć ok 1,5 roku) która potrzebuje opiekuna i przyjaciela.
Lupus także ciągle szuka domu, w schronisku mieszka już ponad 4 lata więc może w końcu uda się to zmienić...

 

Aktualizacja 15.06.2017:

 

(relacja wolontariuszki)

„Dziś zabrałam ją na spacer bez towarzystwa innego psa z kilku powodów: chciałam żeby nabrała pewności siebie również kiedy jest sama, chciałam żeby przekonała się do mężczyzn (podejrzewamy, że w przeszłości została przez jakiegoś skrzywdzona bo niestety nie każdego akceptuje), a przede wszystkim chciałam z nią trochę poćwiczyć bo wykazuje się dużą inteligencją i szybko przyswaja nowe rzeczy więc grzechem byłoby tego nie wykorzystać :)

Męskiego towarzystwa na początku trochę się przestraszyła i planowała wrócić do boksu, jednak po chwili cierpliwości i spokoju z naszej strony przekonała się a później było już tylko lepiej, w spacerowej przerwie nawet domagała się głaskania.

Jednak największą przyjemność sprawiły mi ćwiczenia z nią (Rogalince chyba też) – jest bardzo pojętna, chętna do współpracy z człowiekiem, szybko zaczęła rozumieć czego od niej oczekuję.
Była przy tym spokojna, skupiona, łagodna. Idealna :)
Rogalina jest w idealnym momencie do tego, żeby nauczyć ją życia i naprawić to, co poprzedni „właściciel” zepsuł.
Jeśli sunia znajdzie dom na terenie Jarosławia lub w okolicy to swojej strony zobowiązuje się pomóc w kwestiach behawioralnych.

Adoptujcie i kochajcie ją, będziecie mieli w domu prawdziwy skarb..."

 

Adoptowana: 12.08.2017

 

Chcecie pomóc Rogalinie lub innym naszym zwierzakom?

Prosimy o wpłaty na nasze konto:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach
37-712 Orzechowce 3

Getin Noble Bank
Nr konta : 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001

Kod BIC (SWIFT) GBGCPLPK
IBAN: PL 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001

Data dodania:2017-08-12
Płeć:suczka
Wiek:ok. 1,5 roku
Wielkość:duża
Kastracja / Sterylizacja:tak