Wersja graficzna Kontrast: K1 K2 K3 K4 Rozmiar czcionki: A A+ A++

Komunikat o ograniczeniach wizyt w Schronisku

UWAGA!!!

W związku z okresem wzmożonej zachorowalności na grypę, inne choroby zakaźne oraz rozprzestrzenianiem się koronawirusa apeluję o stosowanie się do poniższych zaleceń.

Zgodnie z zasadą "najpierw zadzwoń lub napisz - dopiero potem jeśli jest to absolutnie konieczne – umów się na spotkanie” wprowadzam ograniczenie dostępu do Schroniska osobom z zewnątrz.

Prosimy wszystkich, którzy mają do załatwienia sprawy w Schronisku, nie wymagające bezwzględnej obecności, o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

Np. osoby chcące adoptować jakieś zwierzę ze schroniska przed przybyciem powinni wcześniej skontaktować się z nami czy jest taka możliwość. Przypominam, że informacje na temat zwierząt do adopcji mogą Państwo uzyskać telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.

Zawieszenie wstępu na teren schroniska dotyczy również  wolontariuszy - aż do odwołania.

Schronisko jest niewielką jednostką, w której mamy pod opieką ponad 200 zwierząt -  w przypadku zachorowań wśród naszych pracowników niemożliwe stanie się zapewnienie całodobowej i kompleksowej opieki nad przebywającymi w Schronisku zwierzętami.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce i związanymi z nią informacjami i odgórnymi zaleceniami może dojść do sytuacji gdy Schronisko zostanie czasowo niedostępne dla wszystkich osób postronnych bez wcześniejszego uprzedzenia o takim zakazie.

Przypominam także, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną: 604 116 280 a w przypadku nasilonych objawów należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub zgłosić się do oddziału zakaźnego, najbliższy oddział znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu, tel. (16) 670 61 07.