Wersja graficzna Kontrast: K1 K2 K3 K4 Rozmiar czcionki: A A+ A++

Dżeki (Nergal)

Kategoria: Psy adoptowane > Dżeki (Nergal)

Data dodania: 2018-02-22. Malutki, wystraszony york terrier Dżeki trafił do Schroniska z łatką... "killera"... Ponoć był agresywny, ponoć gryzie, ponoć właściciele obawiali się o swoje zdrowie... Gdy się z nim zapoznaliśmy niektóre z tych "ponoć" po części okazały się prawdą. 

 
W jaki sposób musiał być traktowany przez właścicieli skoro kanapowy piesek stał się kłębkiem nerwów i agresją tuszuje swój strach wobec ludzi? 
 
Dżekuś ma dwa oblicza. Z jednej strony jest nieprzewidywalny, szczerzy zęby, próbuje gryźć swymi malutkimi ale ostrymi ząbkami. Nie lubi kotów, stawia się do psów nawet tych największych co stanowi zagrożenie przede wszystkim dla niego. Nie lubi zamknięcia. Zauważyliśmy, że furią reaguje gdy się go izoluje i strachem gdy dotyka go jakaś obca osoba, co wskazuje, że był na siłę zamykany i przetrzymywany w jakimś odosobnionym miejscu, pomieszczeniu, nie raz pewnie też oberwał.
 
Ale jest też towarzyski. Nas już poznał i zaakceptował, lubi wpadać do biura, siąść na kolanach i wyżebrać jakiś smakołyk.
 
Szukamy mu odpowiedzialnego domu. Kogoś kto będzie miał do niego cierpliwość, miłością a nie przemocą wpłynie na jego charakter. To musi być dom bez dzieci oraz innych zwierząt. Ten pies nie jest dla każdego kto zamarzy sobie żeby mieć słitaśnego yorkusia...

--------------------------
 

Dżeki (Nergal) wygląda jak maskotka i być może miał być maskotką, którą można ubrać, zawiązać kokardkę, wziąć na ręce i pójść na spotkanie towarzyskie.


Jednak Dżekuś to nie jest maskotka, w jego żyłach płynie krew myśliwskich przodków.
York to pies o dużym temperamencie, wesoły, pełen werwy. To terier z krwi i kości – silny i niezależny. Yorkshire terier jest pewny siebie, zadziorny i odważny ponad miarę. Wymaga konsekwencji w wychowaniu… To tylko niektóre cechy psów traktowanych jak „maskotki”.

Dżekuś ma 2 lata i zamieszkał w schronisku. Jak wyglądało jego wcześniejsze życie, jak był traktowany, że stał się nerwowym, wystraszonym i zagubionym psiakiem? Przez 2 lata nikt go nie wychował, niczego nie nauczył, nie potraktował poważnie. To przecież york…

Dżekuś jest psem i ma swój charakter, potrzeby i wymagania. Musi być traktowany jak żywa istota a nie jak urocza zabawka.


Mały Dżekuś czeka i prosi o mądrą, konsekwentną i odpowiedzialną miłość.

 

Adoptowany: 24.11.2018

 
 

Chciałbyś wesprzeć Dżekiego i inne schroniskowe zwierzęta dowolną kwotą?

Prosimy o wpłaty na konto schroniska:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach
37-712 Orzechowce 3

Getin Noble Bank
Nr konta : 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001

Kod BIC (SWIFT) GBGCPLPK
IBAN: PL 19 1560 0013 2180 9456 5000 0001

 

 

Data dodania:2018-11-24
Płeć:samiec
Wiek:ok. 2 lat
Wielkość:mały
Kastracja / Sterylizacja:tak